' \ https://graph.facebook.com///events />
Hydrolat z Geranium BIO – jak i do czego stosować? 0
52.jpg

Geranium jest od lat stosowane jako roślina pomagająca zwalczać przeziębienie i różnego rodzaju bóle. Jego uspokajające i przeciwzapalne działanie sprawiło, że Mafka musiała wykorzystać tę roślinę do stworzenia genialnego hydrolatu z geranium BIO. 


Co to jest hydrolat?

Hydrolat, hydrozol, woda kwiatowa lub naturalna woda aromatyczna, to w zasadzie synonimy. Określają ten sam rodzaj roztworu wodnego, który powstaje podczas destylacji z parą wodną rozdrobnionych części roślin – kwiatów, kory, korzeni, itd.

Destylacja jest dosyć starą, ale wciąż popularną metodą stosowaną m.in. do pozyskiwania olejków eterycznych z roślin. Podczas tego procesu przez fragmenty roślin (np. rozdrobnione kwiaty) przepuszczana jest para wodna, która “porywa” ze sobą kropelki olejku eterycznego. Następnie powstałe składniki są rozdzielane i skraplane. W ten sposób otrzymujemy dwa produkty: olejek eteryczny i właśnie hydrolat.

Do niedawna hydrolat był jedynie pozostałością po procesie otrzymywania olejku eterycznego. Obecnie woda aromatyczna jest często głównym i najbardziej pożądanym produktem destylacji, a jej właściwości zostały w ostatnich czasach szczególnie mocno docenione. 

 

Co zawiera hydrolat z geranium?

Hydrolat geraniowy powstały w wyniku destylacji z parą wodną zawiera niewielkie ilości olejku eterycznego oraz bogactwo naturalnych substancji aktywnych. Mogą występować w nim bowiem m.in. glikozydy, fosfolipidy i fitosterole. Hydrolat ma znacznie bardziej delikatne działanie niż olejek, dzięki czemu może być stosowany bezpośrednio na skórę w nierozcieńczonej formie.

Geranium, zwyczajowo nazywane “Anginką”, było tradycyjnie używane przez nasze Babcie w leczeniu stanów zapalnych, do łagodzenia bólu gardła, ucha, zębów, bólu reumatycznego. Napary pomagały w łagodzeniu infekcji i udrażniały zatkany nos. Dodatkowo jego ziołowo-cytrusowym zapach uśmierzał nerwobóle, pomagał ukoić zszargane nerwy, uspokajał i odprężał.

Jak działa hydrolat z geranium?

Hydrolaty, również hydrolat z geranium, mają pH zbliżone do prawidłowego pH skóry (ok 4,7-5,5), dlatego w codziennej pielęgnacji z powodzeniem zastępują tonik. Wyjątkowy sposób działania każdej wody kwiatowej zależy oczywiście od rodzaju rośliny, z której został wytworzony. Hydrolat geraniowy polecamy szczególnie do skóry wrażliwej, mieszanej, problematycznej.

Hydrolat geraniowy:

  • odświeża, zmiękcza i nawilża,
  • działa łagodząco,
  • pielęgnuje skórę z egzema, trądzikiem, łupieżem czy łuszczycą,
  • zapobiega przesuszeniom skóry,
  • uspokaja i koi mieszaną cerę.

Jak stosować hydrolat z geranium?

  • używaj zamiast toniku - spryskaj twarz i przetrzyj skórę wacikiem
  • jako odświeżającą mgiełkę do twarzy i ciała
  • stosuj jako spray do włosów - rozpyl na włosach i pozostaw do wchłonięcia
  • świetnie się sprawdza jako składnik domowych kosmetyków (np. dodatek do maseczek)
  • używaj także jako kompres na zmęczoną i szarą skórę twarzy oraz okolice oczu


HYDROLAT  Z GERANIUM CZEKA W MAFKOWYM SKLEPIKU -> KLIK

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony